Diater

Zástupcem společnosti Diater pro Českou republiku je ASCO-MED, spol. s r. o.
KontaktProdukty

Diater je španělská farmaceutická firma specializující se na oblast alergií, jejímž cílem je poskytovat lékařům specialistům  širokou škálu škálu diagnostických a imunoterapeutických výrobků a usnadnit tak zkvalitnění jejich péče o pacienty.

Kontakt - Diater

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Sochůrková – director business strategy
Telefon: +420 603 108 713
E-mail: hana.sochurkova@ascomed.cz

 

Testy alergie na BETA-laktáty

Beta laktamáty (penicilin, amoxicilin) patří u mnoha infekcí stále mez antibiotika první volby.Současně s tím však patří rovněž mezi antibiotika, která nejčastěji způsobují alergické reakce.

V případech, kdy je u pacienta podezření na intoleranci a přesto je použití beta laktamátů žádoucí, je dnes již možné provádět kožní testy (prick testy a intradermální testy).

KIT DAP AMOXICILIN
KIT DAP PENICILIN

Vzhledem k tomu, že až 30 % pacientů s hypersenzitivitou na kombinaci amoxicilinu s kyselinou klavulanovou je alergických pouze na kyselinu, zavedla firma DIATER specificky zaměřený test – DAP CLAVULANIC ACID

Bakteriální léčba

Antibakteriální vakcíny se používají při léčbě a prevenci recidivujících bakteriálních infekcí, protože působí jako imunomodulátory a zvyšují tak obranyschopnost.

Autovakcíny a bakteriální vakcíny firmy Diater jsou specifické bakteriální suspenze inaktivovaných bakterií, které jsou dodávány ve třech různých formách:

  • nosní sprej
  • sublinguální
  • injekční

V poslední době přibývá studií, které dokladují, že právě intranasální bakteriální vakcinace je schopna navodit imunitu při opakovaných zánětech středního ucha.

Zánět středního ucha se nejčastěji vyskytuje v dětství. Uvádí se, že více než 75 % dětí trpí zánětem středního ucha do 3 let věku a více než 40 % 7 letých dětí prodělalo 6 a více zánětů.

 

Bakterie nejvíce zodpovědné za zánět středního ucha:

  • Stretococcus pneumonie
  • Haemophilus influenze (Typ b)
  • Stretococcus pyogenes
  • Moraxella catarrhalis