Influenza A+B

Jednokrokový imunochromatografický test pro kvalitativní detekci viru chřipky typu A a B (oba typy v oddělených liniích) ze vzorků dýchacích cest, jako jsou například nosní výtěry, proplachy a aspiráty.

Virus chřipky je závažná a vysoce nakažlivá infekce dýchacích cest. Virus se snadno šíří kašlem a kýcháním. Přestože se většina pacientů zotavuje během jednoho nebo dvou týdnů bez nutnosti léčby, existují rizikové skupiny, jako jsou děti, starší lidé, těhotné ženy a lidé se sníženou imunitou, u kterých mohou nastat závažné komplikace vedoucí ke smrti. 

Ohniska v důsledku infekce chřipky se vyskytují každý rok během podzimních a zimních měsíců. Rychlá identifikace viru je velmi důležitá, protože umožňuje úsporu zdravotních nákladů tím, že na jedné straně snižuje počet hospitalizovaných pacientů a na druhé straně předepisovaných léků (pokud se potvrdí, že jde o virovou infekci, nejsou předepsána antibiotika).
V případě chřipky nejsou všechna antivirová léčiva účinná proti oběma typům viru, a proto je důležité rozlišit mezi oběma typy.

Chromatografická imunoanalýza OPERON Flu A + B je rychlý postup pro kvalitativní detekci viru chřipky typu A a B ve vzorcích dýchacích cest, jako jsou nasofaryngeální výtěry, výplachy a aspiráty. Pozitivní signál v některém z  testovacích proužků, která by měl upozornit lékaře na možnou přítomnost infekce chřipky a přispět k diagnostice pacienta.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Pokud ano, jsou naše stránky určeny přímo pro vás. Pokud ne, musíte bohužel odejít...


Před vstupem je nutné odsouhlasit následující podmínky:

Jsem odborníkem ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem oprávněn/a předepisovat a vydávat léčivé přípravky, zdravotnické prostředky nebo diagnostické zdravotnické prostředky in vitro anebo jsem osobou oprávněnou poskytovat zdravotní služby.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborníka dle zákona č. 40/1995 Sb.
Pokud nejsem osobou ve smyslu ust. § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, jsem seznámen/a s riziky, jimž se vystavuji, vstoupím-li na stránky určené převážně pro odborníky a poskytovatele zdravotních služeb.
Klikněte na mě
close-image