Společnost LGC oznámila akvizici společnosti SeraCare Life Sciences, Inc., výrobce a předního partnera světových výrobců in vitro diagnostiky a klinických laboratoří.

Globální zákaznická základna společnosti SeraCare zahrnuje výrobce a vývojáře in vitro diagnostických testů, klinické laboratoře, farmaceutické společnosti a poskytovatele odborných znalostí.

Společnost LGC díky akvizici SeraCare posílí svou pozici v rámci celého spektra na trhu nástrojů klinické kontroly kvality a může ta dále stavět na svých stávajících kalibračních ověřovacích materiálech a nabídkách testování způsobilosti, včetně LGC Maine Standards, získaných v roce 2015. Nástroje klinické genomiky Seraseq od společnosti Seracare navíc doplňují stávající nabídku nástrojů LGC komponentů pro trh klinického sekvenování nové generace (NGS), která zahrnuje oligonukleotidy, enzymy molekulární biologie a magnetické kuličky. SeraCare oslovuje právě tento rychle rostoucí trh prostřednictvím své značky Seraseq® produktů pro onkologii, NIPT a testování dědičných chorob.

Euan O’Sullivan, výkonný ředitel divize Standardy LGC, řekl: „Jsme nadšeni, že můžeme přivítat SeraCare v naší divizi Standards. Tým bude přirozeným doplňkem našeho stávajícího podnikání v oblasti ověřování kalibrací a bude zákazníkům poskytovat rozšířené portfolio řešení kontroly kvality. Tato významná akvizice také posílí naši přítomnost na rychle rostoucím trhu molekulární diagnostiky a referenčních materiálů NGS a doplní naši nabídku genomiky. Těšíme se, že v naší organizaci přivítáme naše nové kolegy.“

„SeraCare si již více než 30 let získává důvěru svých zákazníků tím, že umožňuje příslib přesné medicíny tím, že rozšiřuje porozumění nemocem a poskytuje záruku diagnostického výsledku,“ řekl Charlie Mamrak, generální ředitel společnosti SeraCare Life Sciences. „Jsme potěšeni, že se můžeme připojit k LGC jako nedílná součást jejich rostoucího podnikání v oblasti klinické diagnostiky. Ještě více nás těší, že se můžeme připojit k organizaci, která sdílí náš účel a poslání v podpoře našich zákazníků v oblasti diagnostiky poskytováním nejlepších produktů a služeb ve své třídě.“

Společnost SeraCare, založená v roce 1984, bude nadále fungovat ze svých dvou míst, v Milfordu, MA a Gaithersburgu, MD pod vlastnictvím LGC. Pro stávající zákazníky této společnosti se tedy kromě změny vlastníka nic zásadního nemění, poslání společnosti zůstává stále stejné, díky této akvizici a spojení může dojít k větším úspěchům a objevům na světovém trhu, vědecké nástroje a řešení společnosti LGC mohou pomoci s výzkumem a vývojem nových produktů.

Společnost SeraCare Life Sciences

SeraCare se drží svého příslibu přesné medicíny tím, že posouvá porozumění nemoci a poskytuje záruku diagnostického výsledku. Jejich inovativní nástroje a technologie poskytují nejen záruku bezpečného, ​​efektivního a přesného výkonu diagnostických testů, ale také vytvářejí jakýsi rámec pro regulaci, kompilaci a interpretaci dat z přesné diagnostiky. Portfolio zahrnuje širokou škálu produktů, jako jsou technologie kontroly kvality, vzorky chorobných stavů a ​​tkáně pro výzkum a vývoj, zpracované biologické materiály a imunoanalytická činidla.

Společnosti LGC

LGC je mezinárodním lídrem v sektoru rozšířených biologických věd, včetně lidské zdravotní péče, zemědělsko-potravinářského průmyslu a životního prostředí. LGC poskytuje komplexní řadu referenčních materiálů, schémat testování způsobilosti, genomických činidel a přístrojového vybavení, stejně jako výzkumné a měřicí služby. Její vědecké nástroje a řešení umožňují organizacím pokročit ve výzkumu, vyvíjet nové produkty a tvoří tak nedílnou součást pro jejich postupy při zajištění kvality a dodržování předpisů.

Mezi 2 600 zaměstnanců společnosti LGC patří mezinárodně uznávaní vědci, kteří jsou odborníky ve svém oboru. Se sídlem v Londýně působí v 19 zemích světa a je široce akreditována podle norem kvality, jako jsou GMP, GLP, ISO 13485, ISO 17034, ISO 17043, ISO/IEC 17025 a ISO 9001.

LGC je domovem pro britskou vládní lékárnu již více než 100let a také britskou národní laboratoří pro měření a určeným institutem pro chemická a bio měření. LGC je v soukromém vlastnictví od roku 1996 a díky interním investicím a akvizicím se diverzifikovala, aby se stala mezinárodním lídrem na svých vybraných specializovaných trzích.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Pokud ano, jsou naše stránky určeny přímo pro vás. Pokud ne, musíte bohužel odejít...


Před vstupem je nutné odsouhlasit následující podmínky:

Jsem odborníkem ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem oprávněn/a předepisovat a vydávat léčivé přípravky, zdravotnické prostředky nebo diagnostické zdravotnické prostředky in vitro anebo jsem osobou oprávněnou poskytovat zdravotní služby.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborníka dle zákona č. 40/1995 Sb.
Pokud nejsem osobou ve smyslu ust. § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, jsem seznámen/a s riziky, jimž se vystavuji, vstoupím-li na stránky určené převážně pro odborníky a poskytovatele zdravotních služeb.
Klikněte na mě
close-image