Společnost LGC oznámila akvizici společnosti SeraCare Life Sciences, Inc., výrobce a předního partnera světových výrobců in vitro diagnostiky a klinických laboratoří.

Globální zákaznická základna společnosti SeraCare zahrnuje výrobce a vývojáře in vitro diagnostických testů, klinické laboratoře, farmaceutické společnosti a poskytovatele odborných znalostí.

Společnost LGC díky akvizici SeraCare posílí svou pozici v rámci celého spektra na trhu nástrojů klinické kontroly kvality a může ta dále stavět na svých stávajících kalibračních ověřovacích materiálech a nabídkách testování způsobilosti, včetně LGC Maine Standards, získaných v roce 2015. Nástroje klinické genomiky Seraseq od společnosti Seracare navíc doplňují stávající nabídku nástrojů LGC komponentů pro trh klinického sekvenování nové generace (NGS), která zahrnuje oligonukleotidy, enzymy molekulární biologie a magnetické kuličky. SeraCare oslovuje právě tento rychle rostoucí trh prostřednictvím své značky Seraseq® produktů pro onkologii, NIPT a testování dědičných chorob.

Euan O’Sullivan, výkonný ředitel divize Standardy LGC, řekl: „Jsme nadšeni, že můžeme přivítat SeraCare v naší divizi Standards. Tým bude přirozeným doplňkem našeho stávajícího podnikání v oblasti ověřování kalibrací a bude zákazníkům poskytovat rozšířené portfolio řešení kontroly kvality. Tato významná akvizice také posílí naši přítomnost na rychle rostoucím trhu molekulární diagnostiky a referenčních materiálů NGS a doplní naši nabídku genomiky. Těšíme se, že v naší organizaci přivítáme naše nové kolegy.“

„SeraCare si již více než 30 let získává důvěru svých zákazníků tím, že umožňuje příslib přesné medicíny tím, že rozšiřuje porozumění nemocem a poskytuje záruku diagnostického výsledku,“ řekl Charlie Mamrak, generální ředitel společnosti SeraCare Life Sciences. „Jsme potěšeni, že se můžeme připojit k LGC jako nedílná součást jejich rostoucího podnikání v oblasti klinické diagnostiky. Ještě více nás těší, že se můžeme připojit k organizaci, která sdílí náš účel a poslání v podpoře našich zákazníků v oblasti diagnostiky poskytováním nejlepších produktů a služeb ve své třídě.“

Společnost SeraCare, založená v roce 1984, bude nadále fungovat ze svých dvou míst, v Milfordu, MA a Gaithersburgu, MD pod vlastnictvím LGC. Pro stávající zákazníky této společnosti se tedy kromě změny vlastníka nic zásadního nemění, poslání společnosti zůstává stále stejné, díky této akvizici a spojení může dojít k větším úspěchům a objevům na světovém trhu, vědecké nástroje a řešení společnosti LGC mohou pomoci s výzkumem a vývojem nových produktů.

Společnost SeraCare Life Sciences

SeraCare se drží svého příslibu přesné medicíny tím, že posouvá porozumění nemoci a poskytuje záruku diagnostického výsledku. Jejich inovativní nástroje a technologie poskytují nejen záruku bezpečného, ​​efektivního a přesného výkonu diagnostických testů, ale také vytvářejí jakýsi rámec pro regulaci, kompilaci a interpretaci dat z přesné diagnostiky. Portfolio zahrnuje širokou škálu produktů, jako jsou technologie kontroly kvality, vzorky chorobných stavů a ​​tkáně pro výzkum a vývoj, zpracované biologické materiály a imunoanalytická činidla.

Společnosti LGC

LGC je mezinárodním lídrem v sektoru rozšířených biologických věd, včetně lidské zdravotní péče, zemědělsko-potravinářského průmyslu a životního prostředí. LGC poskytuje komplexní řadu referenčních materiálů, schémat testování způsobilosti, genomických činidel a přístrojového vybavení, stejně jako výzkumné a měřicí služby. Její vědecké nástroje a řešení umožňují organizacím pokročit ve výzkumu, vyvíjet nové produkty a tvoří tak nedílnou součást pro jejich postupy při zajištění kvality a dodržování předpisů.

Mezi 2 600 zaměstnanců společnosti LGC patří mezinárodně uznávaní vědci, kteří jsou odborníky ve svém oboru. Se sídlem v Londýně působí v 19 zemích světa a je široce akreditována podle norem kvality, jako jsou GMP, GLP, ISO 13485, ISO 17034, ISO 17043, ISO/IEC 17025 a ISO 9001.

LGC je domovem pro britskou vládní lékárnu již více než 100let a také britskou národní laboratoří pro měření a určeným institutem pro chemická a bio měření. LGC je v soukromém vlastnictví od roku 1996 a díky interním investicím a akvizicím se diverzifikovala, aby se stala mezinárodním lídrem na svých vybraných specializovaných trzích.