Společnost Fujirebio Europe uvádí produktovou novinku, přichází na trh s novým nástrojem RoboBlot™, plně automatizovaným řešením pro testy INNO-LIA® Score.

Gent, Belgie – 18. ledna 2022: Společnost Fujirebio Europe oznámila komerční uvedení nástroje RoboBlot. Jedná se o uzavřený systém pro automatizované zpracování široce používaných testů INNO-LIA Score. Přístroj vyrábí společnost Bee Robotics Ltd. a distribuuje jej společnost Fujirebio Europe. Přeprogramované testovací protokoly systému zajišťují plnou automatizaci testů INNO-LIA Score založených na bázi proužků, a to od přidání vzorku, přes zpracování proužku, zachycení obrazu až po interpretaci výsledků a případnou komunikaci s laboratorním informačním systémem (LIS).

„Vysoká kapacita testování a větší automatizace jsou pro laboratoře stále naléhavější potřebou. Typické nevýhody ručního testování, jako je dlouhá doba celého zpracování, nekonzistentní zpracování testů a problémy se zpětnou kontrolou, se stanou součástí minulosti,“ říká Christiaan De Wilde, generální ředitel společnosti Fujirebio Europe. „Přístroj RoboBlot tak radikálně zlepší celý laboratorní pracovní tok pro naše zákazníky, od únavné manuální nebo poloautomatické práce po plně automatizované testování.“

RoboBlot tak rozšiřuje řadu automatizovaných řešení, které již společnost Fujirebio Europe nabízí pro své portfolio testů INNO-LIA Score. Nabízí totiž vysoce výkonné testování, plnou automatizaci s pipetováním až 50 vzorků a integrovanou kameru pro skenování a interpretaci pomocí softwaru Fujirebio LiRAS, který poskytuje zpětnou kontrolu s minimální dobou celého zpracování. Nabízí specifické přizpůsobení individuálním laboratorním potřebám. Dalším automatizovaným řešením pro toto portfolio je TENDIGO®.

 

O společnosti Fujirebio

Fujirebio je globálním lídrem v oblasti testování in vitro diagnostiky (IVD) s více než 50letými zkušenostmi v koncepci, vývoji, výrobě a celosvětové komercializaci robustních IVD produktů. Ty pokrývají celou řadu od specializovaného testování až po plně automatizovaná rutinní řešení klinického laboratorního testování různých chorobných stavů.

 

O společnosti Bee Robotics Ltd.

Bee Robotics Ltd., založená v roce 1999, je soukromá společnost se sídlem v Severním Walesu, která si vybudovala celosvětovou reputaci jako lídr v oblasti navrhování a výroby pokročilých robotických řešení pro manipulaci s kapalinami pro automatizaci laboratoří. Dnes Bee Robotics Ltd. zaměstnává vysoce kvalifikovaný hlavní tým specializovaný na elektronické, mechanické, robotické a softwarové inženýrství, které se zabývá celým procesem, od návrhu hardwaru a softwaru a prototypování až po vývoj a výrobu laboratorních řešení.